Nie będzie kompletu. Zawisza żegna się z Europą

24 lip 2014, 22:06

Krótko trwała przygoda Zawiszy Bydgoszcz z Europą. Podopieczni Jorge Paixao nie sprostali czwartej drużynie belgijskiej ekstraklasy- Zulte Waregem i odpadli z dalszej rywalizacji ligi europejskiej.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla bydgoszczan! Tuż po rozpoczęciu gry fatalny błąd w środku pola popełnili pomocnicy naszej drużyny, podanie Aneke wykorzystał Plet pokonując bezradnego Sandomierskiego. Od tego momentu wiadomo było, że łatwo Zawiszy nie będzie, gdyż do dogrywki brakowało im już dwóch goli.

Niebiesko-czarni po raz kolejny fatalnie zachowali się tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Wówczas na 0:2 podwyższył Chuks Aneke i gospodarze znaleźli się w fatalnym położeniu – do awansu potrzebowali czterech bramek. Kilka chwil po straconym golu nadzieje dał jeszcze Petasz, który zdobył kontaktowego gola bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.

Nadzieja na odwrócenie losów dwumeczu nie trwała jednak długo. W 69. minucie wyrzucony z boiska został Vasconcelos. Czerwona kartka była jednak bardzo kontrowersyjna. Teoretycznie miała być ona karą za uderzenie przeciwnika w głowę, praktycznie do takowej sytuacji raczej nie doszło….

Sprawę awansu rozwiał w 76. minucie Islandczyk Skulason, który pewnym, płaskim strzałek pokonał bramkarza gospodarzy.

Tym samym drużyna Radosława Osucha pożegnała się z rozgrywkami europejskimi i może się skupić tylko na lidze. Z kolei Zulte Waregem gra dalej.

Zawisza Bydgoszcz – SV Zulte Waregem 1:3 (0:1)