Wpadka Niemców na kilka dni przed meczem z Polską. Uratowali remis z Ukrainą

13 cze 2023, 10:39

Reprezentacja Niemiec po emocjonującym spotkaniu towarzyskim w Bremie zremisowała 3:3 z Ukrainą. Kadra Hansiego Flicka wyrównała stan rywalizacji dopiero w doliczonym czasie gry i pokazała się z niezbyt dobrej strony na kilka dni przed meczem z Polską.

Niemcy uratowali remis z Ukrainą

Pojedynek na Weserstadion w Bremie rozpoczął się dla naszych zachodnich sąsiadów udanie, bowiem już w szóstej minucie prowadzenie dał im Niclas Fullkrug. Do przerwy prowadzili jednak Ukraińcy – w 19. minucie do wyrównania doprowadził Wiktor Cyhankow, a cztery minuty później gola samobójczego strzelił Antonio Ruediger.

W 56. minucie Ukraina prowadziła już 3:1, kiedy to Cyhankow wykorzystał fatalny błąd niemieckiej defensywy. Gospodarze zaczęli gonić wynik w 83. minucie – na 2:3 trafił Kai Havertz. Remis 3:3 zapewnił Joshua Kimmich, który w doliczonym czasie gry skutecznie wykonał rzut karny.

Remis tuż przed meczem z Polską

Pojedynek z Ukrainą był dla Niemców niezwykle symboliczny, bowiem było to spotkanie numer 1000. w historii naszych zachodnich sąsiadów. Pierwszy mecz niemiecka reprezentacja rozegrała w 1908 roku, przegrywając 3:5 ze Szwajcarią.

Dla kadry Hansiego Flicka starcie z Ukrainą było pierwszym z trzech czerwcowych meczów towarzyskich. W najbliższy piątek Niemcy zagrają na PGE Narodowym z Polską, natomiast cztery dni później czeka ich pojedynek z Kolumbią.

Reprezentant Polski przyjechał na zgrupowanie i już je opuścił. Poważna kontuzja po meczu z Hellasem