Niespodziewana porażka Legii w Szczecinie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:49
9 lis 2014, 20:30

Legia Warszawa niespodziewanie przegrała w Szczecinie z miejscową Pogonią 1:2! Bramki dla zwycięzców strzelili Murawski i Frączczak, honorową bramkę do Wojskowych zdobył Jakub Rzeźniczak.

Od samego początku spotkanie nie układało się po myśli mistrzów Polski. Mimo ataków jako pierwsi gola zdobyli piłkarze Pogoni, a dokłdnie uczynił to doświadczony Rafał Murawski. Kolejne minuty to próba odrobienia strat przez podopiecznych Henninga Berga. Niestety, zamiast remisu mieliśmy podwyższenie wyniku! Drugą bramkę dla “Portowców” zdobył Mateusz Frączczak.

Druga odsłona to jeszcze groźniejsze ataki gości, które nie przynosiły jednak rezultatu. Gospodarze z kolei próbowali grać z kontry i niejednokrotnie postraszyli obroną “Wojskowych”. W 72. minucie to jednak Legia dopięła swego. Jakub Rzeźniczak pokonał Janukiewicza i wtedy rozpoczął się “prawdziwy” spektakl!

Legia rozprowadzała oszałamiające ataki, a Pogoń całym zespołem zamurowała bramkę co jak się okazało było idealnym posunięcie. Ostatnie minuty meczu jednak najlepiej opisze ilość kartek na przestrzeni ostatnich 7 minut! Żółte kartoniki otrzymali: Janukiewicz, Nunes i Dąbrowski z zespołu gospodarzy, oraz Kosecki, Vrdoljak, Broź w drużynie gości. Co więcej w doliczonym czasie gry czerwonym kartonikiem ukarany został Tomasz Jodłowiec!

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 2:1 (2:0)
1:0 – Rafał Murawski 14′
2:0 – Adam Frączczak 38′
2:1 – Jakub Rzeźniczak 72′

Składy:

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Hernani, Wojciech Golla, Ricardo Nunes, Rafał Murawski (90+1′ Maciej Dąbrowski), Mateusz Matras, Jakub Bąk (80′ Hubert Matynia), Takuya Murayama, Dominik Kun, Adam Frączczak (74′ Maksymilian Rogalski).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Helio Pinto, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda, Mateusz Szwoch (46′ Marek Saganowski), Michał Żyro, Michał Kucharczyk (66′ Jakub Kosecki).

Żółte kartki: Hernani, Matras, Janukiewicz, Nunes (Pogoń) oraz Duda, Rzeźniczak, Vrdoljak, Broź, Kosecki (Legia).

Czerwona kartka: Jodłowiec 90+3′ (Legia) – za uderzenie rywala.