Nieudany debiut Paulo Sousy. Nie pomógł mu nawet Krzysztof Piątek

19 lut 2023, 17:41

Paulo Sousa nie będzie miło wspominał swojego pierwszego meczu w roli trenera Salernitany. Portugalczyk w debiucie w tej roli przegrał 0:2 z Lazio Rzym i nie pomógł mu nawet Krzysztof Piątek, który przebywał na boisku do 75. minuty.

Kilka dni temu Paulo Sousa został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener Salernitatny. Były szkoleniowec reprezentacji Polski zastąpił na tym stanowisku Davide Nicolę, wobec którego władze klubu straciły cierpliwość po serii niezadowalających wyników drużyny.

Salernitana przegrywa z Lazio

Portugalczyk bardzo szybko, bo już po czterech dniach od zatrudnienia miał szansę debiutu na ławce trenerskiej. W 23. kolejce Serie A Salernitana grała na własnym stadionie z Lazio Rzym, a od pierwszych minut na murawie pojawił się Krzysztof Piątek.

Drużyna ze stolicy Włoch wygrała 2:0 po dwóch golach Ciro Immobile – w 60. i 69. minucie z rzutu karnego. W 89. minucie mogło być 3:0, ale Luisa Alberto nie wykorzystał jedenastki. Gospodarze kończyli ten mecz w osłabieniu po tyn, jak dwie żółte kartki w odstępie kilku sekund obejrzał Dylan Bronn.

Sousa musi poczekać na debiutanckie zwycięstwo

Paulo Sousa będzie zatem musiał poczekać na pierwsze zwycięstwo w roli trenera Salernitany. W dwóch najbliższych kolejkach jego nowy zespół będzie miał teoretycznie nieco łatwiejsze zadanie, bowiem zagra z zajmującą 10. miejce Monzą i przedostatnią w ligowej stawce Sampdorią.

Po 23 kolejkach Serie A ekipa Salernitany zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Nad strefą spadkową, która aktualnie otwiera Hellas Werona ma cztery punkty przewagi. Co więcej, zespół ten od trzech ligowych spotkań nie potrafi strzelić gola.

Podano datę drugiego ligowego El Clasico. Wiadomo, kiedy Lewandowski zagra z Realem