Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Nowy prezes Wisły Kraków!

Nowy prezes Wisły Kraków!

0

Wisła Kraków ma nowego prezesa. Został nim były koszykarz Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

82-letni Miętta-Mikołajewicz zajmie miejsce zwolnionego niedawno Jacka Bednarza. Funkcję prezesa Wisły będzie pełnił aby do końca roku. Od stycznia jego miejsce prawdopodobnie zajmie były bramkarz Wisły- Robert Gaszyński. Miętta-Mikołajewicz  od 25 lat jest prezesem Towarzystwa Sportowego Wisła. Nie jest to jego pierwsze podejście do piłkarskiej Wisły. Prezesem spółki był też w 2006 roku.

Oficjalna strona Wisły Kraków opublikowała list podpisany przez Ludwika Mięttę- Mikołajewicza:

“Na osobistą prośbę p. Prezesa Bogusława Cupiała postanowiłem podjąć się roli Prezesa Wisły Kraków SA na okres do końca bieżącego roku. Zbyt wiele Wisła zawdzięcza p. B. Cupiałowi, abym mógł odmówić Jego prośbie. W 1997 roku pomógł Wiśle wyjść z głębokiego impasu i minione 17 lat obfitowało w największe sukcesy piłkarzy Wisły w 108-letniej historii klubu. Podejmując się tej trudnej roli, apeluję do wszystkich, którym Biała Gwiazda jest bliska sercu, od najmłodszych do zaawansowanych wiekiem, o zaniechanie wszelkich podziałów, zaprzestanie roztrząsania przeszłości i skupienie całej energii na wsparciu naszych piłkarzy.

Pokażmy wspólnie całej Polsce, jak zjednoczona jest Wiślacka Rodzina, jak wielkie jest Wiślackie Serce. Parafrazując słynne powiedzenie b. prezydenta USA J.F. Kennedy’ego, mówię: “Wiślaku – nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”.

 

Autor: Damian Stankiewicz