Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa O wejście do top8. Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin

O wejście do top8. Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin

0

Sobotnie spotkania otworzy mecz drużyn ze środka tabeli. O godzinie 15:30 w Łęcznej zagrają drużyny Górnika i Pogoni. Co ciekawe obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli (odpowiednio miejsca 10. i 9.) co powinno dodatkowo je mobilizować do odniesienia zwycięstwa.

Pogoń będzie chciała przerwać passę meczów bez zwycięstwa. “Portowcy” bowiem w ostatnich 4 meczach zdobyli tylko trzy punkty, co po dobrym początku sezonu nie jest dobrą wiadomością. 9 punktów po sześciu kolejkach to też nie jest zadowalający wynik, tym bardziej po dobrym poprzednim sezonie i znając potencjał jaki drzemie w drużynie Dariusza Wdowczyka.

Gospodarze z Łęcznej od początku tego sezonu grają w kratkę. Potrafią przegrać z na wyjeździe z Mistrzem Polski 5:0, by tydzień później wygrać ze zdobywcą krajowego pucharu 5:2. 8 punktów po 6 kolejkach nie jest rezultatem marzeń, jednak Górnika cel na ten sezon to utrzymanie, więc jak na razie Szatałow plan wykonuje.

Przewidywane składy:

Górnik Łęczna:

Sergiusz Prusak – Patrik Mraz, Maciej Szmatiuk, Paweł Sasin, Łukasz Mierzejwski – Veljko Nikitović, Tomasz Nowak, Grzegorz Bonin, Przemysław Kaźmierczak – Paweł Buzała, Fiodor Cernych

Pogoń Szczecin:

Radosław Janukiewicz – Maciej Dąbrowski, Wojciech Golla, Hernani, Adam Frączczak – Takuya Murayama, Rafał Murawski, Patryk Małecki, Maksymilian Rogalski, Jakub Bąk – Marcin Robak