Strona główna Piłka nożna Oceny Polaków za przegrany mecz z Grecją

Oceny Polaków za przegrany mecz z Grecją

0

Kadra Polski U-21 przegrała najważniejszy mecz w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy z Grecją U-21. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Nasi reprezentanci stracili również szansę na występ w igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 r.

Polacy przegrali ten mecz na własne życzenie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, który dawał nam awans. Druga odsłona meczu w Grecji była popisem nieporadności naszych zawodników. Na tle Greków wyglądaliśmy słabo kondycyjnie, było mnóstwo niedokładnych podań, strat i co najważniejsze brakowało zaangażowania!

Oto oceny jakie od naszej redakcji otrzymali podopieczni Marcina Dorny:

Jakub Szumski -2: zawinił przy pierwszej bramce, powinien wyjść szybciej do zawodnika rywala, miał kilka dobrych interwencji, ale przez cały mecz niepewny.

Bartosz Bereszyński -2,5: słabo w obronie, nie potrafił zatrzymać rozpędzonych Greków, kilka dobrych wyjść w ofensywie, brak decydującego podania.

Rafał Janicki -1,5: najsłabszy nasz zawodnik na boisku, Grecy ogrywali go jak młodzika, przegrywał pojedynki główkowe przy stałych fragmentach dla Greków, cały mecz bardzo niepewnie poruszał się w polu karnym.

Marcin Kamiński -2,5: przeciętny mecz naszego kapitana, sprokurował karnego (którego nie powinno być!!!), kilka dobrych odbiorów piłki.

Daniel Dziwniel -3: nasz najlepszy obrońca, działał w defensywie, ale z przodu brakowało nam jego dośrodkowań.

Michał Chrapek -2,5: przeciętny występ tego pomocnika, nie kreował akcji, ani nie działał w destrukcji.

Paweł Dawidowicz -2,5: niczym nie zachwycił, dużo podań greków przechodziło przez jego strefę, mało widoczny na boisku.

Paweł Wszołek -2,5: aktywny z przodu, pokazał kilka ciekawych zagrań, nie pomagał w defensywie ale występ można podsumować na plus.

Michał Żyro -3: zmarnowana “setka”, starał się “ciągnąć” grę ale nie zawsze mu wychodziło.

Bartłomiej Pawłowski -2,5: podobnie jak Wszołek aktywny z przodu, od jego przejęcia zaczęła się akcja bramkowa Polaków. Prokurował jednak też groźne sytuacje rywali.

Kacper Przybyłko -2,5: strzelec jedynego gola, większość meczu bezproduktywny, zmarnowana stu procentowa sytuacja w 85 minucie meczu

REZERWOWI:

Mateusz Lewandowski -1: mimo że grał krótko to zagrał fatalnie, zawinił przy trzeciej bramce dla Greków…

Rafał Wolski i Wojciech Golla – : grali zbyt krótko, aby ocenić…