Ofensywne granie w Krakowie na remis

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:55
10 sie 2014, 20:06

Bo bardzo ciekawym, choć fatalnym w defensywie spotkaniu Wisła Kraków zremisowała przy Reymonta z Ruchem Chorzów 2:2!

Spotkanie rozpoczęło się od fatalnych błędów w linii obronnej Ruchu Chorzów, a głównym powodem był Marcin Malinowski, który w pierwszej odsłonie spotkania miał więcej błędów, aniżeli poprawnych zagrań!

Takie zachowanie “pachniało” bramką raz za razem, w 17. minucie Malinowski otrzymał żółtą kartkę za faul we własnym polu karnym. Do “11” podszedł Rafał Boguski i pewnie ją wykorzystał.

Kiedy wszystkim wydawało się, że Wisła ma mecz po kontrolą, a kolejne bramki są kwestią czasu w 43. minucie świetną akcję przeprowadził Bartłomiej Babiarz, zagrał futbolówkę piętą do Dziwniela, a ten strzałem z ostrego konta pokonał bezradnego Buchalika.

Druga połowa to kolejne ataki “Białej gwiazdy”, które zakończyły się w końcu bramką…Ruchu Chorzów! W 73. minucie kontrę “Niebieskich” sfinalizował pozyskany z Legii Michał Efir. 22-latek płaskim strzałem pokonał bramkarza. Co ciekawe jest to pierwsza bramka zawodnika w T-Mobile Ekstraklasie!

Utrzymanie takiego wyniku byłoby ogromną niespodzianką szczególnie jeśli chodzi o wizualny ogląd gry.

Na szczęście w szeregach drużyny Franciszka Smudy znajdował się zawodzący ostatnio Paweł Brożek. W 83.minucie dobrą centrą popisał się były obrońca Ruchu- Maciej Sadlok, którą wykorzystał były napastnik reprezentacji Polski ustalając wynik końcowy na 2:2.

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 2:2 (1:1)
1:0 – Boguski (k.) 18′
1:1 – Dziwniel 43′
1:2 – Efir 73′
2:2 – Brożek 83′

Składy:

Wisła: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok – Rafał Boguski, Alan Uryga (55′ Emmanuel Sarki), Semir Stilić, Maciej Jankowski, Łukasz Garguła (69′ Tomasz Zając) – Paweł Brożek.

Ruch: Krzysztof Kamiński – Michał Helik (56′ Marcin Kuś), Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel – Jakub Kowalski (76′ Kamil Włodyka), Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk – Grzegorz Kuświk (68′ Michał Efir).

Żółte kartki: Brożek (Wisła) oraz Malinowski, Zieńczuk (Ruch).