Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Osman Chavez odchodzi z Wisły Kraków!

Osman Chavez odchodzi z Wisły Kraków!

0

Osman Chavez rozwiązał kontrakt z Wisłą Kraków za porozumieniem stron. „Osman rozmawiał z trenerem Franciszkiem Smudą i prezesem Robertem Gaszyńskim. Zapadła decyzja, że nie będziemy kontynuować współpracy”– mówi rzecznik klubu Maks Michalczak.

Przypomnijmy Chavez trafił do Wisły latem 2010 roku z CD Platense. Najpierw tylko na wypożyczenie, ale po dobrej grze i zdobyciu mistrzostwa Polski zdecydowano się wykupić reprezentanta Hondurasu za 210 tysięcy euro. Podpisał 5-letni kontrakt, który gwarantował zawodnikowi Wisły 25 tysięcy euro miesięcznie. Ostatnio nie wiodło mu się najlepiej i został wypożyczony do chińskiego drugoligowca-Qingdao Jonoon. Klub jednak zrezygnował z wykupienia Chaveza po tym jak nie udało się wywalczyć awansu do ekstraklasy.

Zwolennikiem drogiego w utrzymaniu piłkarza nigdy nie był Franciszek Smuda. „Będzie lepiej dla niego i dla nas, jeżeli znajdzie sobie nowy klub. Musimy oszczędzać na każdym kroku, a Chavez zarabia najwięcej spośród wszystkich w zespole” – powiedział trener Wisły.