Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Osuch wydał oświadczenie w którym grzmi!

Osuch wydał oświadczenie w którym grzmi!

0

W związku z zaistniałą sytuacją w Zawiszy, Radosław Osuch wydał mocne w swojej treści oświadczenie, które ukazało się na oficjalnej stronie internetowej bydgoskiego klubu.

“Żarty się skończyły. Po raz pierwszy w życiu naprawdę nie wiem, jak zaradzić ciągnącemu się od siedmiu miesięcy kryzysowi. Przez 13 lat mojej obecności w piłce na poziomie ekstraklasy nie pamiętam, aby jakiś klub miał tak długi dołek. Od zapewnienia sobie awansu do “grupy mistrzowskiej” w poprzednim sezonie rozegraliśmy 23 mecze w ekstraklasie i ponieśliśmy 18 porażek. To sytuacja niespotykana – wręcz dramatyczna. Już trzeci trener nie może sobie z tym problemem poradzić.

Podczas naszej dwuletniej walki o ekstraklasę były też trzy poważne kryzysy, ale zawsze potrafiłem je, poprzez bardzo dobre decyzje, przezwyciężyć. Podobnie było po bardzo słabym starcie w ekstraklasie i też się pozbieraliśmy. A dzisiaj wszyscy w klubie bezradnie rozkładają ręce na obecne wyniki drużyny. Tym bardziej, że jeszcze parę miesięcy temu ten sam zespół odniósł dwa wielkie sukcesy – jedyne tytuły w już prawie 70-letniej historii klubu – czyli Puchar Polski i Superpuchar.

Moim zdaniem, ta seria porażek sparaliżowała piłkarzy i zwyczajnie nie wytrzymują psychicznie, szczególnie po stracie bramki. Ale to oni sami sobie zgotowali ten los. Osobiście mam do większości z nich pretensje o zaangażowanie, ponieważ walczymy dziś “o życie”, a nie widzę tego na boisku, szczególnie w końcówkach spotkań, gdzie powinniśmy walczyć “jak lwy” o zmianę niekorzystnego rezultatu”

Właściciel bydgoskiego Zawiszy jasno daje do zrozumienia, że ma dość słabej gry swoich piłkarzy. Wymaga od nich lepszej dyspozycji, w przeciwnym wypadku będą wyciągane konsekwencje.