Oyedele z golem dla Manchesteru United. Ładny gol młodzieżowego reprezentanta Polski [WIDEO]

29 sie 2023, 21:57

Występujący w młodzieżowym zespole Manchesteru United Maxi Oyedele strzelił pierwszą bramkę w tym sezonie. Reprezentant Polski do lat 19 wpisał się na listę strzelców w starciu Premier League 2 przeciwko Stoke City, które ekipa “Czerwonych Diabłów” wygrała aż 10:1.

Oyedele buduje swoją pozycję w drużynie Manchesteru do lat 21

W drugiej połowie ubiegłego sezonu Oyedele został wypożyczony z drużyny Manchesteru United U-18 do piątoligowego Altrincham FC. Choć był to zdecydowanie niższy poziom, pokazał się z bardzo dobrej strony – w 12 meczach w rozgrywkach National League cztery razy wpisywał się na listę strzelców.

Po powrocie do młodzieżowych struktur Manchesteru United, 18-latek został przesunięty do zespołu do lat 21. Od razu stał się ważną postacią drużyny, rozgrywając wszystkie trzy dotychczasowe starcia w Premier League 2 i EFL Trophy.

Ładna bramka Oyedele

W ostatnią sobotę Oyedele rozegrał trzeci mecz w Premier League 2, w którym młodzieżowa drużyna Manchesteru United wygrała aż 10:1 ze Stoke city. 18-latek strzelił jedną z bramek, popisując się bardzo ładnym uderzeniem w 40. minucie starcia.

18-letni Maxi Oyedele ma za sobą 10 występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Jeden mecz zagrał w kadrze do lat 18, a dziewięć pozostałych w drużynie U19. Ostatni raz w biało-czerwonych barwach wystąpił pod koniec marca tego roku, w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Serbią w eliminacjach Euro U19.