Panie Santos, Panu już dziękujemy. Kolejna kompromitacja i porażka 0:2 z Albanią

10 wrz 2023, 22:47

Nic nie wskazuje na to, aby tej reprezentacji mogło jeszcze cokolwiek pomóc. Podopieczni Fernando Santosa zanotowali kolejny kompromitujący występ w eliminacjach Euro 2024 i przegrali na wyjeździe 0:2 z Albanią. Kwestia awansu na turniej coraz bardziej się komplikuje.

Cudowny gol Albanii i 0:1 do przerwy

Po niekoniecznie przekonującym spotkaniu z Wyspami Owczymi, wszyscy liczyli na to, że w starciu z wyżej notowanymi Albańczykami piłkarze polskiej kadry pokażą się z lepszej strony. W pierwszych fragmentach meczu żadna z drużyn nie podejmowała zbyt dużego ryzyka, a spotkanie było mocno wyrównane.

Pierwszy kluczowy moment miał miejsce w 21. minucie. Po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego z rzutu wolnego, do siatki trafił Jakub Kiwior, ale arbiter słusznie nie uznał tego gola z powodu pozycji spalonej. Niecały kwadrans później w szeregach biało-czerwonych doszło do pierwszej zmiany – kontuzjowanego Jana Bednarka zastąpił Mateusz Wieteska.

Nie były to jednak najgorsze informacje, jeśli chodzi o pierwszą połowę. W 37. minucie Jasir Asani ściął z prawego skrzydła do środka i popisał się atomowym, przepięknym uderzeniem, z którym nie był w stanie poradzić sobie Wojciech Szczęsny. Do przerwy Albańczycy prowadzili więc 1:0.

Albańczycy dopełnili dzieła

O ile można było mieć nadzieję, że w drugiej połowie sytuacja ulegnie poprawie, tak po nieco ponad kwadransie nadzieje te zostały zaprzepaszczone. W 62. minucie wprowadzony na boisko dosłowie kilkadziesiąt sekund wcześniej Mirlind Daku poradził sobie w polu karnym z Mateuszem Wieteską i silnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 2:0.

Po straconej bramce Fernando Santos nie miał pomysłu na to, jak zareagować na zaistniałą sytuację. Na murawie pojawili się m.in. Karol Świderski, Kamil Grosicki czy Michał Skóraś, ale żaden z nich nie potrafił odmieniś stylu gry biało-czerwonych, a co dopiero mówić o strzeleniu najpierw kontaktowej, a potem wyrównującej bramki.

Do końca meczu zarówno obraz gry, jak i wynik nie uległy już zmianie. Reprezentacja Polski zaliczyła kolejną kompromitację i po pięciu meczach z dorobkiem sześciu punktów zajmuje dopiero 4. miejsce w tabeli grupy E. Biało-czerwonych wyprzedza nawet… Mołdawia.

Albania vs Polska 2:0
1:0 Jasir Asani 37′
2:0 Mirlind Daku 62′