Pary el.LM oraz el.LE

18 lip 2014, 13:27

Dzisiaj rozlosowano pary III rundy eliminacji Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w Szwajcarskim Nyonie.

Legia Warszawa poszła na pierwszy ogień co nie do końca wyszło po myśli Warszawskiej ekipy. Mistrz Polski sezonu 2013/14 zmierzy się w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z legendarnym Celtic Glasgow, którego barw strzegli w przeszłości tacy gracze jak Maciej Żurawski czy Artur Boruc.

Jest to najtrudniejszy z możliwych rywali Legii w III rundzie eliminacyjnej. Jeżeli Stołeczna drużyna upora się z półamatorami z Irlandii – St. Patrick’s Athletic, najprawdopodobniej zmierzy się właśnie z Mistrzem Szkocji. The Bhoys w swoim pierwszym meczu zwyciężyli mistrzów Islandii – KR Reykjavik, 1:0.

Mistrz Polski powinien zatem wziąć się w garść i już 23 lipca wrócić do swojej optymalnej dyspozycji, by udowodnić, że wciąż liczą się w grze o fazę grupową ligi mistrzów, która niestety po raz kolejny oddala się małymi krokami od Polskiego klubu.

W przypadku awansu Lecha Poznań (Przegrany pierwszy mecz 0:1). Drużyna Mariusza Rumaka zmierzy się z lepszym w parze Motherwell FC/Stjarnan FC. W pierwszym meczu potencjalnych rywali Lecha padł remis 2:2. Obie drużyny nadal mają szanse na awans, jednak faworytem jest Szkocki Motherwell. Ciężkie zadanie czeka Lecha w 3 rundzie pod warunkiem, że upora się z Estońskim Nomme Kalju.

W zupełnie innych nastrojach z losowania par 3 rundy Ligi Europy wracać będą wysłannicy Zawiszy i Ruchu.

Ruch Chorzów dzięki zaliczce z pierwszego mecz z FC Vaduz (3:2), w przypadku awansu, w 3 rundzie zmierzy się z lepszą drużyną w parze Esbjerg FB/Kajrat Ałmaty. W pierwszym meczu padł remis 1:1, jednak do Kajrat Ałmaty wydaje się być faworytem tej pary.

Zawisza Bydgoszcz po bardzo dobrej grze w ofensywnie i trochę słabszej defensywie, uległa Zulte Waregem 1:2. Jeżeli Bydgoszczanie wygrają w rewanżu i awansują do następnej rundy, na ich drodze stanie lepszy z pary Szachtior Soligorsk/Derry City FC. W pierwszym meczu Szachtior wygrał 1:0 i to oni są w lepszej sytuacji przed rewanżem. W przypadku awansu Polskiej drużyny, w 3 rundzie czeka ich teoretycznie dużo słabszy przeciwnik.

Pary kolejnych rund rozlosowane więc nie pozostaje nam nic jak wierzyć, że w następnej kolejce gier eliminacyjnych Ligi Mistrzów i Ligi Europy zobaczymy komplet naszych reprezentantów.

Autor: Grzegorz Hetman

Foto: uefa.org

 

 

 

Podobne teksty

Komentarze

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA