Pech Krystiana Bielika. Strzelił samobója w ważnym meczu [WIDEO]

20 wrz 2023, 11:04

Krystian Bielik nie będzie miło wspominał pojedynku w siódmej kolejce angielskiej Championship, w którym jego Birmingham City przegrało na wyjeździe 1:2 z Preston. Polski pomocnik w 51. minucie wpisał się na listę strzelców, ale niestety za sprawą dość kuriozalnego trafienia samobójczego.

Bielik ważnym piłkarzem Birmingham

Po dwukrotnym zerwaniu więzadła krzyżowego i powrocie do gry pod koniec stycznia 2022 roku, Krystian Bielik na szczęście unika poważniejszych urazów. Już w ubiegłym sezonie był ważną postacią Birmingham City, rozgrywając 37 meczów we wszystkich rozgrywkach.

W obecnej kampanii polski pomocnik również jest kluczowym piłkarzem swojej drużyny. Zaliczył dotychczas siedem występów na poziomie Championship i niemal w każdym z nich przebywał na murawie przez pełne 90 minut. Starcia z Preston we wtorkowy wieczór z pewnością nie będzie chciał zbyt długo pamiętać.

Pechowy samobój Bielika

Birmingham City z Bielikiem w składzie udało się na wyjazdowe starcie z liderem tabeli, ale nie udało się wrócić drużynie ze zdobyczą punktową. Preston wygrało 2:1, a spory udział miał w tym właśnie polski pomocnik, który w 51. minucie zaliczył trafienie samobójcze.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bielik nie dogadał się z kolegą z zespołu i wyskoczył do górnej piłki. Zagrał ją głową, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że po chwili wpadła ona do bramki. Kwadrans później Preston strzeliło gola na 2:1 i zapewniło sobie trzy punkty.

Po siedmiu rozegranych spotkaniach Birmingham City z dorobkiem 11 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli drugiej ligi angielskiej. W następnej kolejce drużyna Bielika zagra przed własną publicznością z Queens Park Rangers.

Niesamowite trafienie w Lidze Mistrzów! Bramkarz zdobył gola na wagę remisu [WIDEO]