Pechowa porażka Cracovii na zakończenie kolejki!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:46
24 lis 2014, 19:54

Piłkarze Cracovii Kraków pechowo przegrali przed własną publicznością na zakończenie 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 1:2!

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w 21. minucie objęli prowadzenie. Po centrze Nykiela w pole karne Górnika Covilo zagłówkował w kierunku bramki Górnika. Piłka minęła Steinborsa i po koźle trafiła w poprzeczkę, ale na linii bramkowej czujny Deniss Rakels skierował ją do siatki.

Niestety, radość na trybunach nie trwała zbyt długo.Na cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony Górnicy wyrównali. Madej wprowadził Jeża w pole karne, ten dośrodkował piłkę przed bramkę do Zachary, który uprzedził Rymaniaka i głową skierował futbolówkę do bramki Pasów!

Druga połowa to ponownie lepsza gra gospodarzy, która jednak nie przekładała się na bramki. Co nie udało się Cracovii to udało się przyjezdnym. W 68. minucie mieliśmy wręcz kopię pierwszego trafienia. Ponownie asystę zaliczył Jeż, a płaskim strzałem popisał się Mateusz Zachara.

Mimo pełnej determinacji i wielu atakom Cracovia nie zdołała już doprowadzić do remisu i mecz zakończył się wynikiem 1:2! W tabeli T-Mobile Ekstraklasy Krakowianie są na 12. miejscu. Górnik z kolei dzięki trzem punktom wrócił do ścisłej czołówki i jest 4. z taką samą ilością punktów (28) jak druga Wisła Kraków.

Cracovia – Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
1:0 – Rakels 21′
1:1 – Zachara 41′
1:2 – Zachara 68′

Składy:

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Bartosz Rymaniak, Miroslav Covilo, Adam Marciniak – Krzysztof Nykiel, Marcin Budziński, Damian Dąbrowski, Sławomir Szeliga (81′ Dariusz Zjawiński), Bartosz Kapustka (71′ Przemysław Kita), Boubacar Dialiba – Deniss Rakels.

Górnik: Pavels Steinbors – Dominik Sadzawicki, Adam Danch, Seweryn Gancarczyk – Roman Gergel, Radosław Sobolewski, Łukasz Madej (77′ Przemysław Oziębała), Rafał Kosznik – Robert Jeż (77′ Konrad Nowak), Bartosz Iwan – Mateusz Zachara (90+1′ Wojciech Łuczak).

Żółte kartki: Rymaniak (Cracovia) oraz Madej, Łuczak (Górnik).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).