Pewne zwycięstwo Głogowian w I lidze

6 maj 2016, 20:16

W 29. kolejce rozgrywek piłkarskiej I ligi, Chrobry Głogów wyraźnie pokonał 3:0 Wigry Suwałki. Gospodarze od początku kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, przy biernej postawie gości z Suwałk.

Atmosfera podczas meczu była senna, jednak kibiców gospodarzy wybudził Maciej Górski, który został sfaulowany w polu karnym. W 28 minucie sam poszkodowany skutecznie wyegzekwował jedenastkę. Początek drugiej połowy zwiastował szybki cios nokautujący, kiedy pewnie siebie zawodnicy Chrobrego wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W 49 minucie piłkę dośrodkowywał Michał Ilków-Gołąb, zaś skorzystał z niej Kevin Lafrance, który strzelił bramkę.

Dopiero po upływie godziny spotkania, zawodnicy Wigier pofatygowali się pod pole karne rywali, żeby próbować stworzyć zagrożenie pod bramką Sławomira Janickiego. Próby te na niewiele się zdawały, bowiem defensywa Chrobrego skutecznie rozbijała akcję piłkarzy z Suwałk i wszczynała groźne kontrataki.

Dzieła zniszczenia dopełnił piękny strzał Mateusza Machaja z okolic dwudziestego metra na 3:0. Karol Salik był bez szans przy uderzeniu byłego piłkarza Śląska Wrocław. Po tym trafieniu na placu gry niewiele już się działo i ten mecz bez historii, zakończył się pewnym zwycięstwem Chrobrego.

Chrobry Głogów – Wigry Suwałki 3:0 (1:0).

M. Górski 28′, K. Lafrance 49, Machaj 69′

Chrobry Głogów: Janicki (C) – Ilków-Gołąb, Lafrance, Michalec, Hodowany, Sędziak (58′ Gąsior), Drewniak, M. Machaj (77′ Wojciechowski), Kościelniak (85′ B.Machaj), Szczepaniak, Górski.

Wigry Suwałki: Salik – Bogusz, Karankiewicz, Cabrera, Kalinkowski, Bartkowski (C), Zapolniak, Gąską, Adamek, Baran, Kądzior.