Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Piast wygrywa mecz na dnie tabeli.

Piast wygrywa mecz na dnie tabeli.

0

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Piast Gilwice pokonał Zawiszę Bydgoszcz 3:0.

Dwie bramki dla Piasta zdobył Jurado, a jedno trafienie dołożył Kamil Wilczek. Hiszpan tym samym stał się najskuteczniejszym zawodnikiem Piasta, dodajmy że dwie asysty zaliczył Gerard Badia. Mecz może nie był porywający, ale Piast ma na swoim koncie już 6 punktów, a Zawisza pozostał na dnie tabeli.

W pierwszej połowie chyba najważniejszym momentem był gwizdek sędziego, który zakończył tę cześć spotkania. Wielkie strzelanie Piast rozpoczął w 63 minucie kiedy to Ruben Jurado popisał się ładnym strzałem z woleja i pokonał Sandomierskiego. Asystę przy tym golu zaliczył Kamil Wilczek, który w 72 minucie zamienił dośrodkowanie Gerarda Badi rzutu rożnego na bramkę. Zawisza miał również swoje okazje, Wójcicki trafił w słupek, a Vasconcelos nie potrafił umieścić piłki w pustej bramce, trafiając w obrońcę. Wynik spotkania ustaliła akcja dwóch Hiszpanów z Piasta, podanie Badi wykorzystał Jurado i tym samym zdobył swoją 3 bramkę w sezonie.

Po meczu pewne jest, że Zawisza pożegna się ze swoim dotychczasowym trenerem – Jorge Paixao, a wyrok na Angelu Perezie Garcia – trenerze Piasta został odroczony.

Autor: Jacek Szczuka