Piękny gol Polaka dla Arsenalu. Przymierzył z rzutu wolnego [WIDEO]

5 kwi 2023, 11:03

Zawodnik młodzieżowej drużyny Arsenalu Michał Rosiak popisał się pięknym golem w półfinale młodzieżowego Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi City. Jego gol z rzutu wolnego pozwolił “Kanonierom” awansować do finału rozgrywek.

Michał Rosiak jest synem Mariusza Rosiaka, byłego piłkarza m.in. Dyskobolii Grodzisk, Chemika Police czy Unii Janikowo. Od 11. roku życia szkoli się w akademii Arsenalu, a to za sprawą przeprowadzki do Londynu w 2016 roku. Na co dzień występuje na pozycji wahadłowego lub skrzydłowego.

Piękny gol Rosiaka

We wtorkowy wieczór drużyna Arsenalu do lat 18 mierzyła się z Manchesterem City w półfinale młodzieżowego Pucharu Anglii. Stawką tego pojedynku był awans do finału, o który zagrają również młodzieżowe zespoły West Hamu i Southampton.

Ekipa Kanonierów wygrała ten mecz 2:1 dzięki bramce w 120. minucie, ale wynik już w siódmej minucie otworzył właśnie Rosiak. Młodzieżowy reprezentant Polski podszedł do rzutu wolnego i popisał się pięknym strzałem, wyprowadzając Arsenal na prowadzenie.

Udany sezon Rosiaka

Obecny sezon jest generalnie bardzo udany dla 17-latka. Jak dotąd w zespole do lat 18 rozegrał 11 meczów, w których strzelił pięć goli i zanotował pięć asyst. Dostał również jedną szansę w meczu ekipy do lat 21 w Premier League 2.

Michał Rosiak jest młodzieżowym reprezentantem Polski. W listopadzie 2019 roku zadebiutował w kadrze do lat 15, w której rozegrał łącznie dwa spotkania. W marcu tego roku z kolei wystąpił w obu towarzyskich spotkaniach reprezentacji U-18 przeciwko Bułgarii.

Co dalej z Salamonem po testach antydopingowych? Konsekwencje mogą być bardzo poważne