Pierwszy mecz grupy mistrzowskiej na remis!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:35
8 maj 2015, 22:23

W pierwszym spotkaniu grupy mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 1:1! Dla gospodarzy trafił w 46. minucie Przemysław Frankowski, z kolei 9 minut później odpowiedział Robert Pich.

Przed tym spotkaniem obie strony zapowiadały walkę o medale, a nawet po cichu o mistrzostwo Polski. Po zakończeniu tego meczu chyba aspiracje pozostaną zaledwie i aż przy brązowym krążku.

Mecz w Białymstoku lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 3.minucie zagrozili bramce Drągowskiego. Z dystansu strzelał Machaj, ale młody bramkarz “Jagi” na raty wybronił to uderzenie. Na kolejne okazje musieliśmy czekać aż do 40. minuty. Wtedy to świetną szansę po podaniu aktywnego dziś Machaja miał Flavio Paixao, ale trafił w 18-letniego goalkeepera gospodarzy. Chwilę później odgryźli się gospodarze, ale strzał  Igorsa Tarasovsa nie zaskoczył Pawełka.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Jagiellonii. Minutę po wznowieniu gry na prowadzenie podopiecznych Michała Probierza wyprowadził Przemysław Frankowski, który pewnym strzałem pokonał Mariusza Pawełka. Kolejne minuty to kontrola gry gospodarzy, ale paradoksalnie trafienie zaliczyli zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego! Świetnie dośrodkował Ostrowski, a ładnym strzałem głową popisał się Pich.

Po tej wymianie ciosów gra zdecydowanie osłabła, a obie drużyny wyglądały na takie, który chcą tylko ostatniego gwizdka sędziego. Tak też się w końcu stało, a mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
1:0 – Przemysław Frankowski 46′
1:1 – Robert Pich 55′

Składy:

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski – Filip Modelski, Michał Pazdan, Sebastian Madera, Jonatan Straus – Igors Tarasovs, Łukasz Tymiński (71′ Taras Romanczuk), Karol Mackiewicz, Maciej Gajos, Jan Pawłowski (60′ Nika Dzalamidze) – Przemysław Frankowski (60′ Patryk Tuszyński).

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Tomasz Hołota, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec (71′ Dudu Paraiba) – Tom Hateley, Krzysztof Danielewicz Krzysztof Ostrowski (56′ Marco Paixao), Robert Pich, Mateusz Machaj (56′ Peter Grajciar) – Flavio Paixao.

Żółte kartki: Igors Tarasovs (Jagiellonia Białystok) oraz Mariusz Pawelec, Paweł Zieliński, Mateusz Machaj (Śląsk Wrocław).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 11 416.