Piłkarki zdemolowały Szwedki. Efektowne pożegnanie kadry U17 z mistrzostwami Europy

20 maj 2023, 14:38

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 efektownie zakończyła swój udział na mistrzostwach Europy U17 w Estonii. Na pożegnanie z turniejem młode polskie piłkarki rozgromiły Szwecję aż 6:0 i ostatecznie zajmą w tegorocznych zmaganiach piąte lub szóste miejsce.

Polskie piłkarki rozgromiły Szwedki

Po dwóch pierwszych grupowych meczach na mistrzostwach Europy było jasne, że piłkarki reprezentacji Polski nie mają już szans na awans do fazy pucharowej. Po porażkach 1:2 z Anglią i 0:3 z Francją biało-czerwone mogły już liczyć tylko na trzecie miejsce w tabeli i walkę o piąte miejsce na turnieju.

Na pożegnanie z Euro w Estonii zespół selekcjonera Marcina Kasprowicza zdemolował Szwedki aż 6:0. Ich przewaga była doskonale widoczna już w pierwszej połowie. W 19. minucie do siatki trafiła Zuzanna Grzywińska, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższyła Roksana Jagodzińska.

Po zmianie stron Polki kontynuowały efektowny styl gry i strzelały kolejne gole. W 49. minucie do siatki trafiła Zuzanna Witek, później z drugiego trafienia cieszyła się Grzywińska, a w 76. minucie ustrzeliła hat-tricka, ustalając wynik na 6:0. Szóste trafienie zanotowała z kolei Iga Witkowska.

6:0 Zuzanna Grzywińska 73′

Polki w pięknym sposób pożegnały się więc z Euro U17 i ostatecznie zajęły trzecie miejsce w tabeli grupy B. Ostatecznie zakończą turniej na piątym lub szóstym miejscu. Wszystko zależy od wyników meczów w grupie A.

Z awansu do półfinału turnieju cieszą się zawodniczki z Francji i Anglii. Pierwsze powalczą o awans do finału z Niemkami lub Szwajcarkami, zaś drugie zmierzą się z Hiszpankami.