Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Piłkarze Górnika o zawodniakach Śląska Wrocław

Piłkarze Górnika o zawodniakach Śląska Wrocław

0

Zanim piłkarze Górnika wsiedli do autokaru i wzięli kurs na Wrocław, w krótkich słowach skomentowali czekający ich mecz ze Śląskiem. Zgodnie twierdzili, że rywal gra bardzo dobrą piłkę i czeka ich ciężki mecz.

Robert Jeż: – Śląsk, zwłaszcza u siebie, jest bardzo mocną drużyną. Tak więc na pewno czeka nas ciężki mecz i nie będzie4 łatwo o kolejne trzy punkty. Nie ma w Śląsku kontuzjowanego Marco Paixao, ale jest jego brat Flavio, także bardzo dobry piłkarz. Moim zdaniem, będzie jednak Śląskowi brakować Marco. Ostatnio zremisowaliśmy we Wrocławiu 1:1, po golu Bartka Iwana. W tamtym meczu nie grałem, siedziałem cały mecz na ławce. Nic dziwnego, że teraz  chciałbym bardzo zagrać i pomóc kolegom w zdobyciu trzech punktów.

Wojciech Łuczak: – Nie będę ukrywał, że czeka nas bardzo trudne spotkanie. Śląsk pokazuje, że potrafi grać w piłkę, ostatni wynik, wygrana wyjazdowa 3:1 z Jagiellonią o tym świadczy. Wrocławianie mają niezły skład, zaś Sebastian Mila wraca do wysokiej formy. Grałem w ostatnim meczu we Wrocławiu na pozycji defensywnego pomocnika. Ciężko się nam grało, ale zremisowaliśmy 1:1.

Pavels Steinbors: – W ostatnim meczu obu drużyn nie broniłem, w bramce był wtedy Grzesiek Kasprzik. Ale broniłem w Zabrzu, gdy po dramatycznym meczu wygraliśmy 3:2. Mam nadzieję, że znowu wygramy, a taki właśnie wynik przyjąłbym w ciemno… Śląsk ma silną paczkę zawodników i nie będzie łatwo ugrać punkty. Ale musimy wyjść na boisko skoncentrowani i grać swoją piłkę. A wtedy będzie dobrze. Na drugi dzień po meczu, o 6. rano, lecę na zgrupowanie reprezentacji Łotwy. Czuję podskórnie, że wreszcie zadebiutuję w seniorskiej reprezentacji mojego kraju.

Dzikamai “Andre” Gwaze: – W ostatnim meczu z Górnikiem Łęczna dostałem szansę gry od pierwszej minuty i bardzo się cieszę, że tak się stało. Grałem na pozycji defensywnego pomocnika i ta pozycja mi odpowiada. A co do Śląska to jest to bardzo silny zespół mający dobrych piłkarzy na każdej pozycji. My musimy być maksymalnie skoncentrowani i realizować nasze zadania taktyczne.

Źródło: Górnik Zabrze

Foto: Górnik Zabrze