Podział punktów w Radomiu. Stal Mielec małymi kroczkami zbliża się do I ligi

7 maj 2016, 18:24

Stal Mielec podzieliła się punktami w Radomiu z miejscowym Radomiakiem. Po wyniku 1:1 goście małymi kroczkami zbliżają się do awansu na zaplecze polskiej Ekstraklasy.

W pierwszej połowie nie działo się za wiele. Spokojna gra obu drużyn powodowała, że nie oglądaliśmy w sumie żadnej 100-procentowej sytuacji, ani groźnej akcji pod bramką Radomiaka, czy Stali. Miało miejsce kilka uderzeń z dystansu, ale wykonawcom brakowało zdecydowanie precyzji. Arbiter w przeciągu 45 minut pokazał dwie żółte kartki, a na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron wreszcie działo się coś konkretnego. Zdecydowane ataki gości z Mielca szybko przerodziły się w bramkę. W 54. minucie Szymon Sobczak pokonał bramkarza Radomiaka po prostej stracie piłki Świdzikowskiego. Zaledwie 10 minut czekaliśmy na odpowiedź gospodarzy. Precyzyjnym strzałem ze stałego fragmentu gry popisał się Bartłomiej Sulkowski i ponownie był remis.

W 84. minucie przesądzić o wyniku mógł Prokić, ale nie wykorzystał świetnej szansy, jaka mu się nadarzyła. Potem jeszcze chaotyczne zagrania i próby na siłę, by podejść pod bramkę przeciwnika okazały się nieskuteczne. Tym samym skończyło się na podziale punktów, choć okazje do wyjścia na prowadzenie były.

Był to dopiero drugi mecz 29. kolejki II ligi. We wcześniejszym starciu Błękitni Stargard Szczeciński bezbramkowo zremisowali z wiceliderem tabeli – Zniczem Pruszków. Natomiast Olimpia Zambrów może sobie dopisać 3 punkty a konto, gdyż jej przeciwnik w tej kolejce – Okocimski KS Brzesko wycofał się z rozgrywek i przegrał walkowerem 0:3.

Radomiak Radom – Stal Mielec 1:1 (0:0)
64. Sulkowski – 54. Sobczak

Kartki: 68. Kwiek, 82. Jędrzejczyk, 90+3. Kościelny – 24. Zalepa, 37. Lech, 88. Radulij