Pogoń wygrywa, kapitalna inauguracja!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:55
18 lip 2014, 20:36

Pogoń Szczecin pokonała w premierowym meczu T-Mobile Ekstraklasy na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała po kapitalnej końcówce 3:2!

Mecz rozpoczął się świetnie dla “Górali”, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie po rzucie rożnym wykonywanym przez Macieja Iwańskiego i perfekcyjnej główce Bartłomieja Koniecznego. Pogoń jednak nie złożyła rękawic i podjęła walkę. Opłaciło się to, gdyż w 29. minucie kapitalnym podaniem popisał się były reprezentant Polski-Rafał Murawski, który wyszukał w polu karnym Łukasza Zwolińskiego, a ten nie miał już problemu z pokonaniem Zajaca.

Druga połowa to wymiana ciosów. Pierwsi bramkę zdobyli ponownie gospodarze i ponownie po dośrodkowaniu. Michał Chmiel wrzucał piłkę z lewej strony boiska, młodzieżowy reprezentant Polski-Lewandowski zgubił krycie, a doświadczony Marek Sokołowski strzałem głową pokonał bezradnego Janukiewicza.

Wszystko układało się Podbeskidziu, aż do 87. minuty. Wtedy to rozpoczął się koszmar podopiecznych Jacka Ojrzyńskiego. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał rezerwowy Maciej Dąbrowski po wrzutce Wojciecha Golli, a tuż przed zakończeniem spotkania kapitalnym uderzeniem popisał się napastnik “Portowców”- Adam Frątczak.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin 2:3 (1:1)
1:0 – Bartłomiej Konieczny 9′
1:1 – Łukasz Zwoliński 29′
2:1 – Marek Sokołowski 53′
2:2 – Maciej Dąbrowski 87′
2:3 – Adam Frączczak 90+3′

Składy:

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac – Frank Adu Kwame, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Tomasz Górkiewicz, Damian Chmiel (73′ Piotr Malinowski), Maciej Iwański, Anton Sloboda, Wojciech Trochim (46′ Sylwester Patejuk), Marek Sokołowski, Robert Demjan (84′ Artur Lenartowski).

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz – Mateusz Lewandowski (66′ Jakub Bąk), Wojciech Golla, Hernani, Sebastian Rudol, Mateusz Matras, Rafał Murawski (73′ Maciej Dąbrowski), Takuya Murayama, Dominik Kun (64′ Patryk Małecki), Adam Frączczak, Łukasz Zwoliński.