Polacy lekkoatletami roku!?

18 wrz 2014, 16:50

Aż trójka polskich lekkoatletów została nominowana do tytułu najlepszego lekkoatlety roku przez European Athletics. W tym gronie znalazła się Anita Włodarczyk oraz Adam Kszczot i niespodziewanie kulomiot- Konrad Bukowiecki!

Anita Włodarczyk została nominowana w kategorii lekkoatletka roku za zdobycie złotego medalu mistrzostw Europy oraz pobicie rekordu świata w sierpniu na stadionie olimpijskim w Berlinie.

Adam Kszczot nominowany do nagrody lekkoatleta roku również za zdobycie złota na mistrzostwach globu w biegu na 800 metrów. Ponad to Polak był trzeci w Pucharze Interkontynentalny, a na początku roku wywalczył srebro na halowych mistrzostwach świata w Sopocie!

Z kolei Bukowiecki jest nominowany w kategorii wschodząca gwiazda lekkoatletyki! Młody Polak jest już młodzieżowym mistrzem świata w pchnięciu kulą oraz młodzieżowym mistrzem olimpijskim!

Głosowanie potrwa do 3. października, a nagrody zostaną wręczone podczas gali European Athletics Golden Tracks w Baku 11 października.

Autor: Damian Wilary