To koniec siatkarskiej sekcji Legii Warszawa. Drużyna kończy działalność

29 wrz 2023, 20:17

Po zdobyciu 28 medali mistrzostw Polski, w tym ośmiu tytułów mistrzowskich, siatkarska sekcja Legii Warszawa przestanie istnieć. Stołeczne drużyna nie wystartuje w rozpoczynającym się w ten weekend sezonie drugiej ligi i formalnie zakończy swoją działalność.

Siatkarska Legia kończy działalność

Choć Legia Warszawa większości kibiców z pewnością kojarzy się z piłkarską drużyną, to od wielu lat w klubie funkcjonowała również siatkarska sekcja. Z pewnymi przerwami działała od 1929 roku i w tym czasie ośmiokrotnie sięgała po mistrzostwo Polski, a łącznie wywalczyła aż 28 medali.

Teraz jednak zespół ten przestaje istnieć. Serwis Legionisci.com przekazał, że siatkarska sekcja klubu zakończyła działalność i nie przystąpi do zbliżających się rozgrywek. Pierwsze oznaki tego, że może do tego dojść były widoczne już pod koniec poprzednich rozgrywek.

Drugie rozwiązanie siatkarskiej drużyny Legii

Stołeczna drużyna drugi rok z rzędu występowała na zapleczu PlusLigi. W ostatnich rozgrywkach zajęła dopiero 15. miejsce w tabeli, czego skutkiem był spadek do II ligi. Zaraz po tym, jak nie udało się wywalczyć ligowego utrzymania, z klubu zaczęli odchodzić najpierw zawodnicy, a potem także trener.

W ostatnich tygodniach stało się jasne, że drużyna Legii nie zdobędzie odpowiedniego finansowania, przez co nie mogła dalej występować pod nazwą Legia. Jako że drużyna nie została finalnie zgłoszona do startującego 30 września sezonu, jej miejsce zajmie ekipa KS Błonie.

W przeszłości siatkarską drużynę Legii spotkała już podobna sytuacja, a mianowicie w sezonie 1999/00. Choć zespół znajdował się wówczas w najwyższej klasie rozgrywkowej, ekipa została rozwiązana na skutek braku zainteresowania ze strony kibiców. Sekcja została wznowiona w 2004 roku, ale grę zaczęła od II ligi.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Terminarz. Kiedy mecze Polaków?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA