Polacy w półfinale EURO U17! Fenomenalny mecz z Serbią

Aktualizacja: 28 maj 2023, 14:34
27 maj 2023, 16:53

W sobotnie popołudnie na węgierskim Telki Training Centre odbył się ćwierćfinałowy mecz mistrzostw Europy do lat 17. Starcie Polska – Serbia zakończyło się lepiej dla biało-czerwonych, którzy wygrali 3:2. Ozdobą całego spotkania była genialna bramka autorstwa Filipa Rejczyka.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polska – Serbia. Biało-czerwoni lepsi w ćwierćfinale ME

Ćwierćfinałowy mecz Euro U17 świetnie rozpoczął się dla piłkarzy prowadzonych przez Marcina Włodarskiego. Polacy na prowadzenie wyszli już po niespełna czterech minutach gry. Futbolówkę do siatki głową skierował Jakub Krzyżanowski. Bezradny serbski golkiper nie miał przy tym strzale szans na dobrą interwencję i musiał wyjmować piłkę z bramki.

Wydawało się, że biało-czerwoni drugiego gola strzelą jeszcze w pierwszej połowie. Doskonałą okazję zmarnował jednak Mike Huras, którego strzał w ostatniej chwili zablokował Viktor Dzodzic. Swoją szansę miał również Mateusz Skoczylas, ale jego uderzenie również zatrzymał bramkarz reprezentacji Serbii.

Niewykorzystane okazje zemściły się na początku drugiej połowy. Gola wyrównującego zdobył Veljko Vukojevic. Na szczęście rywale biało-czerwonych szybko się pomylili i nieczysto zagrali we własnym polu karnym. Sędzia przyznał więc Polakom jedenastkę, którą na gola zamienił Daniel Mikołajewski.

W meczu Polska – Serbia padły jeszcze dwa gole. Najpierw w 70. minucie na 2:2 wyrównał Andrej Subotic. Ostatnie słowo należało jednak do naszej reprezentacji. Przepięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Filip Rejczyk. Tym samym to Polacy awansowali do półfinału mistrzostw Europy do lat 17.

Teraz naszych piłkarzy czeka mecz z Niemcami. Starcie półfinałowe rozegrane zostanie we wtorek o godzinie 16:30.