Polacy ze zmiennym szczęściem w Bundeslidze.

13 gru 2014, 19:27

Najlepiej z Polaków grających w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech 15 kolejkę będzie wspominał Robert Lewandowski. Rozegrał on cały mecz w barwach Bayernu w meczu z Augsburgiem. Polak ponadto w 68 minucie strzałem po ziemi zza pola karnego pokonał bramkarza Augsburga, była to 7 bramka Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi.  Augsburg – Bayern 0:4

Jakub Błaszczykowski czekał na taki dzień od 25 stycznia. Dziś powrócił po kontuzji i wszedł na boisko w 35 minucie meczu z Herthą Berlin. Jednak popularny Kuba nie ma czego świętować gdyż jego zespół przegrał 9 mecz w sezonie. Tym razem uległ Hercie 1:0. Co ciekawe bramkę dla piłkarzy ze stolicy Niemiec strzelił były gracz BVB Julian Schieber. W barwach Borussii cały mecz rozegrał także Łukasz Piszczek który w 53 minucie obejrzał żółty kartonik. Hertha – Borussia 1:0

Paweł Olkowski dołożył zaś swój wkład w zwycięstwo.Köln nad Schalke. Za faul na Polaku w 67 minucie został podyktowany rzut karny. Cały mecz na ławce rezerwowych Köln spędził Adam Matuszczyk.. Schalke – Köln 1:2