Polska nie zagra w półfinale Euro U19. Tylko remis z Włochami

10 lip 2023, 09:25

Reprezentacja Polski do lat 19 nie zagra w półfinale tegorocznych mistrzostw Europy. Podopieczni Marcina Brosza zremisowali 1:1 z Włochami, a do awansu potrzebowali zwycięstwa. Z gry w fazie pucharowej cieszyli się więc piłkarze Azzurrich.

Polska U19 odpada z Euro

Po dwóch pierwszych spotkaniach, w których biało-czerwoni przegrali 0:2 z Portugalią i wygrali 2:0 z Maltą, z dorobkiem czterech punktów mieli identyczny bilans co Włosi. Ci z kolei zanotowali wysokie zwycięstwo 4:0 nad Maltą, a także dotkliwą porażkę 1:5 z Portugalią.

Polacy potrzebowali więc do awansu zwycięstwa i początkowo wszystko układało się po ich myśli. Już w ósmej minucie Igor Strzałek zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i była to dobra decyzja. Przy pomocy włoskiego bramkarza Davide Mastrantonio, który popełnił duży błąd, piłka wpadła do siatki.

Do przerwy biało-czerwoni jednak nie prowadzili. W 34. minucie Samuele Vignato popisał się ładną indywidualną akcją i dograł do Luisa Hasy, który wyrównał stan rywalizacji. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Włosi awansowali do półfinału Euro U19.

Włochy U19 vs Polska U19 1:1
0:1 Igor Strzałek 8′
1:1 Luis Hasa 34′

Trzeci udział Polaków w Euro

Reprezentacja Polski do lat 19 zakończyła tym samym swój trzeci występ na mistrzostwach Europy na fazie grupowej. Taki sam wynik osiągnęła w dwóch poprzednich udziałach. W 2004 roku biało-czerwoni zajęli czwarte miejce w grupie, a dwa lata później zajęli trzecie miejsce.

W półfinale Euro U19 są więc już Portugalia i Włochy, a swoich rywali poznają dopiero w poniedziałkowy wieczór. Obecnie dwa pierwsze miejsca w grupie B zajmują Hiszpania i Norwegia, które zagrają w bezpośrednim pojedynku. Hiszpanie są już pewni awansu, choć jeszcze nie wiadomo z którego miejsca. Ekipa ze Skandynawii z kolei może z kolei zostać wyprzedzona przez Islandię, która zagra z Grecją.