Reprezentacja walczy o Euro U17. Polacy lepsi od Czechów

22 mar 2023, 15:40

Reprezentacja Polski do lat 17 doskonale zainaugurowała II rundę eliminacji mistrzostw Europy. Na turnieju, który rozgrywany jest w Portugalii, Biało-Czerwoni wygrali z Czechami 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Mike Huras.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

El. Euro U17. Polska wygrywa mecz z Czechami

Mistrzostwa Europy do lat 17 zostaną rozegrane w dniach 17 maja – 2 czerwca. Właściwy turniej odbędzie się na Węgrzech. Teraz trwają natomiast eliminacje. Bilety na Euro 2023 wywalczą zwycięzcy ośmiu grup, a także siedem zespołów z drugich pozycji.

W gronie ekip, które marzą o mistrzostwach Europy, są również Polacy. Reprezentacja naszego kraju doskonale rozpoczęła rywalizację w II rundzie kwalifikacji. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu turnieju pokonali Czechów 1:0. Zwycięską bramkę zdobyli w 84. minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Mike Huras.

Teraz naszych piłkarze czekają trzy dni przerwy. Już 25 marca piłkarze prowadzeni przez Marcina Włodarskiego zmierzą się natomiast z gospodarzami turnieju – Portugalczykami. W poniedziałek czeka ich natomiast starcie ze Słowakami.