Porażka NEC Nijmegen, 90 minut Golli

29 lis 2015, 14:15

W jednym z najciekawszych meczów 14. kolejki holenderskiej Eredivisie NEC Nijmegen z Wojciechem Golla w składzie przegrało na wyjeździe z Vitesse Arnhem 0:1.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra oba kluby sąsiadowały w górnej części w tabeli. Zwycięstwo przybliżało do zajęcia mniejsca premiowanego grą w eliminacjach Ligi Mistrzów. Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy aż 70% czasu utrzymywali się przy piłce, jednak po pół godzinie gry w sytuacjach bramkowych oba kluby szły „łeb w łeb” mając na koncie po 3 niewykorzystane sytuacje. Do przerwy żadna z dryżyn nie wyszła na prowadzenie.

Druga część gry rozpoczęła się dla gospodarzy najlepiej jak tylko mogła, bowiem w 49. minucie za sprawą Valeriego Qazaishviliego, Vitesse objęło prowadzenie 1:0. Po zdobyciu bramki, gospodarze trochę się cofnęli, oddając więcej pola gry zawodnikom z Nijmegen. Jednakże przyjezdni tego nie wykorzystali i wynik do końca nie uległ już zmianie.

Vitesse Arnhem- NEC Nimegen 1:0 (49’Qazaishvili)