Poważny błąd Fabiańskiego. Oglądał straconego gola… ze strzelcem

6 kwi 2023, 10:50

Łukasz Fabiański nie będzie miło wspominał środowego zaległego meczu siódmej kolejki Premier League przeciwko Newcastle. Jego West Ham przegrał u siebie aż 1:5, a Polak zawinił przy czwartym golu dla gości. Fotoreporterzy uchwycili moment, w którym Polak wspólnie ze strzelcem obserwowali tor lotu piłki.

W obecnym sezonie West Ham spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Co prawda obecnie drużyna z Londynu zajmuje 15. miejsce w tabeli Premier League, ale ma tyle samo punktów, co otwierające strefę spadkową Bournemouth. W poprawie sytuacji nie pomogło środowe starcie z Newcastle.

Poważny błąd Fabiańskiego

Przed upływem pierwszego kwadransa Newcastle prowadziło już 2:0 po bramkach Calluma Wilsona i Joelintona. W 40. minucie sygnał do odrabiania strat dał Kurt Zouma, ale kilkadziesiąt sekund po zmianie stron było już 1:3, kiedy to fatalny błąd defensywy “Młotów” wykorzystał Wilson.

W 82. minucie Newcastle prowadziło już 4:1, a winowajcą był Łukasz Fabiański. Polak wybiegł z własnego pola karnego, aby przejął piłkę. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że ta spadła pod nogi Alexandra Isaka, który bez problemu umieścił ją w siatce. Fotoreporterom udało się uchwycić ciekawy moment, gdy obaj czekali na moment, gdy futbolówka przekroczy linię bramkową.

W 90. minucie rezultat na 5:1 ustalił Joelinton, dobijając tym samym ekipę West Hamu, która nie skorzystała z okazji na odskoczenie od strefy spadkowej i w dalszym ciągu będzie musiała się bić o utrzymanie w Premier League.

Dla byłego bramkarza reprezentacji Polski był to drugi mecz po przerwie spowodowanej kontuzją twarzy, przez którą opuścił trzy ligowe starcia. W obecnym sezonie Fabiański wystąpił w 26 spotkaniach Premier League, w których wpuścił 32 gole i zachował siedem czystych kont.