Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Przy Kałuży walka o spokojną przyszłość

Przy Kałuży walka o spokojną przyszłość

0

Już dziś o 15:30 czeka nas pierwsze sobotnie spotkanie 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Przy Kałuży zmierzy się miejscowa Cracovia z Podbeskidziem Bielsko-Biała!

Obie drużyny po bardzo słabym początku ewidentnie się już otrząsnęły i pokazują coraz lepszy futbol o czym świadczą ostatnie wyniki.

Cracovia po fatalnym początku i trzech porażkach z rzędu, odpowiednio z Górnikiem Zabrze 2:0, Legią Warszawa 3:1 i Jagiellonią Białystok 2:1 zdążyła się już otrząsnąć i dwa ostatnie spotkania to cztery punkty. Niezmiernie ważne zwycięstwo nad Koroną Kielce 2:1 i cenny remis ze Śląskiem na pewno podbudowały drużynę, która będzie chciała udowodnić, że jest w stanie podtrzymać dobrą passę.

Z drugiej strony “Górale”, którzy też fatalnie rozpoczęli sezon, nie od trzech, ale dwóch porażek (pechowej z Pogonią 2:3 i 0:1 z Lechią) też poznali smak zwycięstwa. Po raz pierwszy zdobyli 3 punkty przeciwko Ruchowi Chorzów, a tydzień później również przywieźli komplet punktów z Bydgoszczy. Ostatnie spotkanie to podobnie jak w przypadku Krakowian remis.

Jak będzie tym razem i która z drużyn zapewni sobie spokojne kolejne tygodnie przekonany się już dziś późnym popołudniem!

Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała / sb. 23.08.2014 godz. 15:30

Przewidywane składy:

Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Żytko, Marciniak – Deleu, Budziński, Covilo, Dąbrowski, Zejdler – Zjawiński, Nowak.

Podbeskidzie: Pesković – Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Pazio – Chmiel, Sloboda, Iwański, Patejuk, Sokołowski – Korzym.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Autor: Damian Wilary