Z murawy trafił do szpitala. Radosław Majecki brutalnie faulowany

Aktualizacja: 27 lut 2023, 09:06
27 lut 2023, 07:56

Radosław Majecki został sfaulowany przez rywala w trakcie sobotniego meczu swojego Cercle Brugge z KAS Eupen. Sytuacja z polskim bramkarzem wywołała w Belgii niemały skandal. Wszystko dlatego, że podczas meczu nie zareagował system VAR. Klub Majeckiego zapowiedział złożenie skargi.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Majecki jedzie do szpitala, sędziowie nawet nie reagują

Sobotnie spotkanie 27. kolejki ligi belgijskiej potoczyło się źle dla Radosław Majeckiego. Polak musiał dwa razy wyciągać piłkę z siatki. Na domiar złego golkiper nabawił się kontuzji. Według wstępnych prognoz uraz wykluczy go z gry na sześć tygodni.

Do całej sytuacji doszło w 31. minucie gry. Piłkę na wolne pole dostał napastnik KAS Eupen Djeidi Gassama. Do futbolówki ruszył również Radosław Majecki, który okazał się szybszy od swojego rywala. Ten wpadł w Polaka z całym impetem i wyprostowaną nogą trafił bramkarza w klatkę piersiową bramkarza. Zderzenie było na tyle silne, że interweniować musiały służby medyczne.

Po meczu 23-latek trafił do szpitala. Następnie klub poinformował, że badania wykazały naderwanie mięśnia piersiowego. Cała sytuacja wywołała w Belgii niemały skandal. Mimo oczywistego faulu sędzia bowiem nie zareagował. Podobnie obojętna na zdarzenia boiskowe została ekipa VAR. Gassama uniknął jakichkolwiek konsekwencji. Zawodnik KAS Eupen nie otrzymał nawet żółtej kartki.

Klub Polaka już zapowiedział złożenie skargi

Nie rozumiemy, dlaczego VAR nie interweniował. Niepokojące jest to, że tydzień po tygodniu popełniane są błędy, które psują wizerunek i reputację naszej ligi. Składamy skargę do Działu Sędziowskiego i oczekujemy wyraźnej poprawy – poinformował dyrektor sportowy Cercle Brugge, Carlos Avina Ibarrola.

Ostatecznie mecz Cercle Brugge – KAS Eupen zakończył się rezultatem 2:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. W tabeli ligi belgijskiej klub Radosława Majeckiego na ósmej pozycji. Z kolei Eupen obija się o strefę spadkową. Drużyna jest na 15. lokacie