Real górą w derbach! Wyrzuca Atletico z Copa del Rey, teraz możliwy mecz z Barcą

27 sty 2023, 07:42

Real Madryt ponownie górą w derbach stolicy Hiszpanii! Podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali po dogrywce z rywalem zza miedzy 3:1, dzięki czemu awansowali do półfinału Copa del Rey. Niewykluczone, że o awans do finału powalczą z FC Barceloną.

Real Madryt znalazł się w ćwierćfinale Pucharu Króla dzięki znakomitemu spotkaniu z Villarrealem – choć “Królewscy” do przerwy przegrywali 0:2, ostatecznie odrobili straty i wygrali 3:2. Atletico z kolei w poprzedniej rundzie wyeliminowało drugoligowe Levante, wygrywając 2:0.

Real ponownie pokazał klasę

Czwartkowe starcie na Santiago Bernabeu znacznie lepiej rozpoczęło się dla drużyny Diego Simeone. W 19. minucie Nahuel Molina celnie dograł do Alvaro Moraty, który z bliskiej odległości trafił do siatki i otworzył wynik. Do przerwy mecz nie zachwycał, a zawodnicy Realu nie byli w stanie stworzyć choćby jednej groźnej sytuacji.

Po przerwie “Królewscy” zaczęli osiągać wyraźną przewagę, podczas gdy Atletico skupiło się głównie na obronie wyniku. Kluczowa okazała się zmiana z 69. minuty, kiedy to Rodrygo zmienił Federico Valverde. 10 minut później Brazylijczyk popisał się wspaniałym rajdem i po minięciu kilku rywali pokonał Jana Oblaka, doprowadzając tym samym do dogrywki.

W dodatkowych 30 minutach wszystko zaczęło się układać nie po myśli Atletico. W 99. minucie drugą żółtą kartkę w przeciągu 120 sekund obejrzał Stefan Savić, przez co jego zespół musiał grać w osłabieniu. Real to wykorzystał – w 104. minucie na 2:1 trafił Karim Benbzema, natomiast w samej końcówce rezultat na 3:1 ustalił Vinicius Junior.

Możliwe Gran Derbi w półfinale

Znamy już wszystkie drużyny, które zagrają w półfinale tegorocznej edycji Pucharu Króla. Wcześniej z awansu cieszyły się ekipy Athletiku Bilbao (wygrana 3:1 nad Valencią), Osasuny (wygrana 2:1 po dogrywce z Sevillą) i FC Barcelony (zwycięstwo 1:0 nad Realem Sociedad).

Niewykluczone więc, że w półfinale dojdzie do Gran Derbi, w którym Real Madryt stanie przed szansą na odgryzienie się FC Barcelonie za porażkę w Superpucharze Hiszpanii. 15 stycznia Katalończycy wygrali 3:1 i sięgnęli po pierwsze w tym sezonie trofeum.

W odróżnieniu od poprzednich rund, do rozstrzygnięcia półfinałowych starć dojdzie w ramach dwumeczu. Losowanie par tej fazy Copa del Rey odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia o godzinie 13:00. Pierwsze spotkania odbędą się 8 i 9 lutego, a rewanże 1 i 2 marca.