Strona główna Bez kategorii Remis spełnieniem marzeń, czyli… dziś mecz kadry Dorny!

Remis spełnieniem marzeń, czyli… dziś mecz kadry Dorny!

0

Podzielenie się punktami z Grecją nam wystarczy. Dzięki temu kadra U-21 wygra swoją grupę, czym zapewni sobie 1. miejsce w grupie i awans do fazy play-off kwalifikacji młodzieżowych ME. Jest to jedyna przepustka do tego by wystąpić za dwa lata na Igrzyskach Olimpijskich.

Polacy mogą zająć miejsca 1-3. Mogą wysoko przegrać z Grecją i w meczu Turcja – Szwecja nie padnie remis – wtedy zajmiemy 3. lokatę bez szans na nic. Możemy też przegrać z Grecją (ale nie wysoko), i w meczu Turcja – Szwecja nie padnie remis lub odwrotnie – przegrywamy wysoko i pada remis – wtedy będziemy drudzy. By przy 2. pozycji liczyć na baraże musimy bilansem bramkowym być w pierwszej czwórce drużyn, z drugich miejsc w grupach. Wygrana z Grecją, remis, lub niska porażka i remis w meczu Turcja – Szwecja premiuje nas do gry w barażach.

Mamy nadzieję, że nasi “młodzieńcy” wygrają tę grupę. W barażach czekają już zespoły Niemiec, Anglii, Danii, Hiszpanii, Chorwacji, Francjii i Portugalii. Czekają nas wtedy ciężkie mecze, lecz by dostać się na IO musimy stawić czoła temu wyzwaniu.

-W każdym meczu gramy o zwycięstwo! Bo jeśli grasz o remis, to najpewniej przegrasz… – mówi selekcjoner U-21 Marcin Dorna. Niech ten bojowy nastrój zmotywuje zawodników i da nam 3 punkty! Do boju!