Remisy w spotkaniach I ligi!

7 wrz 2014, 17:04

W dwóch dzisiejszych spotkaniach 7 kolejki I ligi padły dwa remisy. Dolcan Ząbki zremisował bezbramkowo z Wisła Płock, natomiast w meczu Zagłębia ze Stomilem Olsztyn padł remis 1:1.

Spotkanie pomiędzy Dolcanem Ząbki, a Wisłą Płock było dość nudne i obyło się bez większych emocji. Żadna z drużyn nie potrafiła bowiem stworzyć dogodnej sytuacji, aby wpakować piłkę do siatki.

Drugie dzisiejsze spotkanie, było o wiele ciekawsze. Zdecydowanym faworytem spotkania był spadkowicz, KGHM Zagłębie Lubin. Swojej przewagi nie potrafił jednak udowodnić w pierwszej połowie mimo kilku dogodnych sytuacji. Na dodatek na koniec pierwszej części gry, Godal obejrzał czerwoną kartkę i całą drugą połowę gospodarze musieli grać w osłabieniu. Wydawało się, że to mocno skomplikuje sytuację Miedziowych, ale wręcz przeciwnie. Czerwony kartonik zadziałał wręcz mobilizująco i w 55 min. Zagłębie zdobyło bramkę za sprawa Papadopulosa. Po objęciu prowadzenia gospodarze uspokoili nieco grę i kontrolowali przebieg spotkania. Wydawało się, że trzy punkty zostaną w Lubinie, ale w 85 min. Stomil zdołał wyrównać. W tej sytuacji nieco lepiej mógł się zachować goalkeeper Miedziowych bo ta bramka z pewnością obciąża jego konto.

KGHM Zagłębie Lubin – Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
1:0 – Michal Papadopulos 55′
1:1 – Wołodymyr Kowal 85′

Składy:

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Jakub Tosik, Boris Godal, Lubomir Guldan, Dorde Cotra, Łukasz Piątek, Arkadiusz Woźniak, Aleksander Kwiek, Adrian Błąd (84′ Piotr Azikiewicz), Krzysztof Piątek (46′ Jarosław Kubicki), Michal Papadopulos (61′ Miłosz Przybecki).

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Witalij Berezowskyj, Arkadiusz Czarnecki, Naoya Shibamura (46′ Tomasz Wełna), Roman Maczułenko, Dawid Szymonowicz (77′ Arkadiusz Mroczkowski), Paweł Głowacki (63′ Piotr Głowacki), Łukasz Jegliński, Piotr Darmochwał, Wołodymyr Kowal.

Żółte kartki: Boris Godal, Aleksander Kwiek, Jakub Tosik oraz Wołodymyr Kowal, Tomasz Wełna, Witalij Berezowskyj (Stomil).

Czerwona kartka: Boris Godal /45′ za drugą żółtą/ (KGHM Zagłębie).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).