Strona główna Piłka nożna Reprezentacja lepsza niż ta z 1982 roku?

Reprezentacja lepsza niż ta z 1982 roku?

0

Już za dwie godziny piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie walkę o punkty w eliminacjach do Euro 2016, które za dwa lata odbędą się we Francji.
Z tej okazji Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat celów i możliwości naszej dzisiejszej drużyny. Prezes PZPN uważa, że brak awansu na ME, na których po raz pierwszy zagrają, aż 24 drużyny (czyli praktycznie połowa Europy!), będzie klęską i wielką kompromitacją polskiej piłki. Jest jednak przekonany co do wartości obecnej drużyny, ponieważ mamy kilku piłkarzy naprawdę z czołowych europejskich klubów; Bayern, Borussia, Arsenal, Sevilla, których dodatkowo wspiera spora grupa występująca na co dzień w mocnych europejskich ligach, takich jak, rosyjska, holenderska, czy francuska.

Popularny „Zibi” odważył się nawet powiedzieć, ze obecna reprezentacja, jest lepsza od tej z 1982 roku, która zdobyła na MŚ brązowy medal pokonując w meczu o brąz, faworyzowaną Francję! Na koniec Boniek stwierdził odważnie, że wierzy w reprezentacje, wierzy w jej umiejętności i jest spokojny o awans.
Czy nasz kadra podoła nadziejom milionów kibiców, którzy od 8 lat czekają na awans do wielkiej imprezy? Nie oszukujmy się, porażka w tych rozgrywkach, może zamknąć drogę do wielkiej reprezentacyjnej piłki obecnym kadrowiczom, może również wykluczyć Polskę z poważnej piłki na długie lata. Nie można pozwolić na to aby 40 milionowy kraj, zakochany w futbolu bał się potyczki z Gibraltarem, którego mieszkańcy wypełniliby ewentualnie stadion miejski w Bydgoszczy.
Polacy jesteście lepsi! Jesteście drugą siłą w tej grupie! My wierzymy, wy też musicie! „Do boju Polsko!”