Reprezentacja Polski U-19 jedzie na Euro! Po 17 latach przerwy

28 mar 2023, 17:32

Reprezentacja Polski do lat 19 odniosła wielu sukces. Kadra prowadzona przez Marcina Brosza zremisowała 2:2 z Serbia, choć przegrywała już 0:2 i awansowała na teogorczne mistrozstwa Europy, które odbędą się na Malcie.

Po dwóch pierwszych eliminacyjnych spotkaniach kadra Marcina Brosza zajmowała pierwsze miejsce w szóstej grupie z dorobkiem czterech punktów. Do awansu wystarczył im remis, ale już od początku meczu z Serbią było widać, że rywale również zamierzają powalczyć o grę na turnieju.

Polska U-19 remisuje i awansuje na Euro

Rywale otworzyli wynik w 32. minucie, kiedy to po faulu Antoniego Kozubala we własnym polu karnym arbiter wskazał na jedenastkę, którą na gola zamienił Mihajlo Petković. Strzelec gola osłabił jednak swoją drużynę, bowiem tuż przed przerwą zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Gra w przewadze nie pomogła Polakom w doprowadzenie do remisu. Zamiast tego, kwadrans po zmianie stron Serbowie podwyższyli prowadzenie. Ognjem Mimović wykorzystał niezdecydowanie w defensywie biało-czerwonych i znalazł drogę do siatki, zmieniając rezultat na 0:2.

Kwestia awansu rozstrzygnęła się w ostatnim kwadransie. Najpierw w 77. minucie piłkę do własnej siatki skierował Jan-Carlo Simić, natomiast w 87. minucie drogę do siatki znalazł Wiktor Matyjewicz, doprowadzając do stanu 2:2 i tym samym dając Polakom awans na tegoroczny turniej.

Polska U-19 vs Serbia U-19 2:2
0:1 Mihajlo Petkovic [karny] 32′
0:2 Ognjen Mimovic 59′
1:2 Jan-Carlo Simić [sam.] 77′
2:2 Wiktor Matyjewicz 87′

Mistrzostwa Europy do lat 19 zostaną rozegrane w dniach 3-16 lipca na Malcie. Tytułu z ubiegłego roku będą bronić Anglicy, którzy w finale wygrali po dogrywce z Izraelem. Dla Polaków będzie to pierwszy występ na Euro od 2006 roku, kiedy to zakończyli udział już po fazie grupowej.

Przełom ws. Arkadiusza Milika. Strony dogadały transfer?