Reprezentacja U-20 remisuje z Niemcami. Piękny gol Pieńki [WIDEO]

11 wrz 2023, 19:00

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 20 po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony, lecz tym razem zabrakło im szczęścia do odniesienia zwycięstwa. Biało-czerwoni w drugim meczu w ramach Elite League zremisowali 1:1 z Niemcami, a pięknym golem popisał się Tomasz Pieńko.

Polacy zremisowali z Niemcami

Młodzieżowi reprezentanci Polski udanie rozpoczęli zmagania w Elite League, czyli następcy turnieju Ośmiu Narodów. W ostatni piątek biało-czerwoni rozbili rówieśników z Portugalii aż 4:0, a do siatki trafiali Cezary Polak, Marcel Błachewicz, Dominik Marczuk i Tomasz Pieńko.

W poniedziałek podopieczni selekcjonera Miłosza Stępińskiego mierzyli się z Niemcami. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się Polacy. W 36. minucie młodzieżowiec Zagłębia Lubin Tomasz Pieńko popisał się bardzo ładną akcją, wieńcząc ją pięknym, mocnym strzałem w bliższy róg, który zaskoczył niemieckiego bramkarza.

Do przerwy rywale zdołali jednak wyrównać. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowie Niemcy sprytnie rozegrali rzut rożny, a najprzytomniej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Ben Bobzien, który trafił do siatki i tym samym ustalił rezultat na 1:1.

Polska U20 vs Niemcy U20 1:1
1:0 Tomasz Pieńko 36′
1:1 Ben Bobzien 45+2′

Po dwóch spotkaniach reprezentacja Polski U20 z dorobkiem czterech punktów plasuje się w czołówce tabeli Elite League. Kolejne spotkanie młodzieżowej kadry odbędzie się za ponad dwa miesiące – 17 listopada w ramach tych samych rozgrywek Polacy zagrają na wyjeździe z Czechami.

Potencjalni rywale Polski w barażach o Euro 2024. Może być… trudniej niż w grupie