Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Rewelacyjny beniaminek z Bełchatowa czy tragiczny Piast?

Rewelacyjny beniaminek z Bełchatowa czy tragiczny Piast?

0

O godzinie 18.00 odbędzie się ostatnie spotkanie 6 kolejki. GKS Bełchatów podejmie na własnym boisku Piast Gliwice. Czy Bełchatowianie podtrzymają serię meczów bez porażki. A może to Piast w końcu odbije się od dna? 

GKS przystępuje do tego meczu z bilansem 3-2-0. W ostatniej kolejce zremisowali z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W szeregach zespołu świetnie prezentuje się Michał Mak, który ma na koncie 2 bramki. Do gry wraca także Bartosz Ślusarski. Zawodnicy z Bełchatowa liczą na kolejne, czwarte już zwycięstwo w tym sezonie, co pozwoli im wskoczyć na 1 lub 2 miejsce w tabeli. GKS traci bardzo mało bramek(2), jak na razie w 3 z 5 meczów bramkarz zanotował czyste konto. Czy dziś również zagrają na zero z tyłu i dopiszą sobie kolejne 3 punkty?

Piast Gliwice zawodzi na początku tego sezonu. Cała drużyna prezentuje się bardzo słabo, ciężko znaleźć w niej jakieś mocne punkty. W zeszłym sezonie Gliwiczanie po pierwszych pięciu kolejkach mieli na koncie 7 punktów, w tym tylko 2. Jak do tej pory zanotowali 2 remisy i odnieśli 3 porażki. Z bilansem bramek 2:9 zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Być może w dzisiejszym meczu uda się im odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że piłkarze Piasta będą wracać do domów z kolejną porażką.

GKS Bełchatów – Piast Gliwice / poniedziałek, 25.08.2014, godzina 18.00

Przewidywane składy:

GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz – Szymon Sawala, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta – Grzegorz Baran, Damian Szymański – Łukasz Wroński, Kamil Poźniak, Michał Mak – Bartosz Ślusarski

Piast Gliwice: Alberto Cifuentes – Adrian Klepczyński, Kornel Osyra, Csaba Horvath, Piotr Brożek – Łukasz Hanzel, Carlos Martinez – Tomasz Podgórski, Kamil Wilczek, Gerard Badia – Ruben Jurado

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Autor: Kamil Kwiatkowski