RIO 2016: Dobre występy polskich dwójek w eliminacjach

8 sie 2016, 18:03

Wszystkie trzy dwójki startujące w poniedziałkowych eliminacjach awansowały do półfinałów olimpijskich regat w Rio de Janeiro.

Żeńska dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie: Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak zajęła drugie miejsce w biegu eliminacyjnym. Wyścig wygrały Kanadyjki. Biało-czerwonym zabrakło do nich 1,5 sekundy.

Dwójka bez sternika kobiet, siostry Anna i Maria Wierzbowskie rzutem na taśmę wyprzedziły Włoszki, co dało trzecie miejsce i awans do półfinału bez konieczności występu w repasażach. Przed Polkami uplasowały się Amerykanki i Hiszpanki

Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn, Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski zajęli drugie miejsce z czasem 6:27,70. Wyścig wygrali Francuzi, do których Polacy stracili 3,08 sekundy.