Rio 2016: Dobry wynik Myszki w 4. wyścigu, przyzwoity Ziemińskiego. Białecka ponownie daleko

9 sie 2016, 19:38

Piotr Myszka zajął drugie miejsce w 4. wyścigu klasy RS:X olimpijskich zmagań w żeglarstwie. Znacznie gorzej poradziła sobie Małgorzata Białecka, który w 4. wyścigu była 22. i praktycznie nie ma już szans na zdobycie medalu. Startujący w klasie Laser – Kacper Ziemiński w 3. wyścigu był szósty.

W rywalizacji mężczyzn Polak uległ tylko prowadzącemu w klasyfikacji generalnej Brytyjczykowi Nickowi Dempseyowi. Trzeci był Brazylijczyk Ricardo Santos. Myszka jest już czwarty w generalce i do podium traci tylko punkt. Na żeglarzy startujących w klasie RS:X czeka jeszcze osiem wyścigów (w tym dwa dzisiaj) i kończący rywalizację start finałowy.

Dla Ziemińskiego trzeci wyścig był lepszy od dwóch poprzednich, bowiem Polak zajął w nim szóste miejsce. W klasyfikacji generalnej na razie plasuje się w drugiej dziesiątce.