Strona główna Rio 2016 Rio 2016: Pływacy bez formy

Rio 2016: Pływacy bez formy

0

Kolejne złe informacje docierają do nas z olimpijskiego basenu, do czego tutaj już się przyzwyczailiśmy. W eliminacjach na 50 metrów stylem dowolnym, z rywalizacji odpadli Filip Wypych, a także Paweł Juraszek. Wypych zajął 21. miejsce, a Juraszek został sklasyfikowany na 35. miejscu. 

Wyścigi na 50 metrów są najtrudniejsze w rywalizacji pływaków, gdyż odbywa się on tylko na jednej długości basenu, a więc każdy najdrobniejszy błąd, od razu przekłada się na wynik końcowy. Tutaj medale przegrywali najlepsi na świecie. Konkurencji tej nie zawojowali również Polacy, którzy bardzo szybko zakończyli swój udział.

Przyzwoicie spisał się Filip Wypych, który do ostatniego wyścigu zachowywał szansę na awans do półfinału. Niestety dość przeciętna reakcja startowa, a także kilka drobnych błędów, bardzo mocno osłabiły szansę Polaka na awans, do którego zabrakło 0,13 sekundy. Czas na mecie 22,23 sekundy i 21. miejsce całych eliminacji.

Dużo gorzej spisał się Paweł Juraszek, który mimo troszkę szybszego startu, nie poradził sobie w walce z dużo silniejszymi rywalami. Wydawało się, że Polak nawiąże jakąś walkę z przeciwnikami, ale niestety na nadziejach się skończyło. 8. miejsce na mecie z przeciętnym czasem 22,50 sekundy i 35. miejsce całych eliminacji.

 

Komentarze