Rio 2016: Udane eliminacje polskich osad

6 sie 2016, 18:30

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj awansowały do półfinału w rywalizacji dwójek podwójnych. Natomiast do finału zakwalifikowała się czwórka podwójna mężczyzn.

Biało-czerwone zaprezentowała znakomita formę. Polki finiszowały z czasem 7:16.160 i zwyciężyły z przewagą ponad dziewięciu sekund nad osadą z Chin.

Czwórka podwójna mężczyzn zajęła drugie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym i bezpośrednio awansowała do finału. Biało-czerwoni do końca musieli odpierać ataki ze strony osady Szwajcarskiej. Zwyciężyli Australijczycy. Polska osada płynęła w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz oraz Mirosław Zientarski.

Czwórka kobiet płynąca w składzie Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska, zajęła drugie miejsce. Panie będę o awans do finału będą musiały rywalizować w biegu repasażowym.