Dwa lata czekania. Lewandowski ma problem ze Stadionem Narodowym

7 wrz 2023, 16:09

Może być trudno w to uwierzyć, ale już od ponad dwóch lat Robert Lewandowski nie potrafi trafić do bramki na Stadionie Narodowym. Po raz ostatni kapitan reprezentacji Polski gola na warszawskim obiekcie zdobył we wrześniu 2021 roku. Wówczas selekcjonerem naszej drużyny narodowej był jeszcze Paulo Sousa.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Lewandowski musi się przełamać z Wyspami Owczymi

Niemoc Lewandowskiego jest tym bardziej zaskakująca, że zawodnik FC Barcelony jest nie tylko najlepszym strzelcem w historii naszej kadry narodowej, ale ma na koncie również najwięcej goli wśród wszystkich piłkarzy, którzy kiedykolwiek mieli okazję zagrać na Stadionie Narodowym. Kapitan reprezentacji Polski występowała tym obiekcie już 30 razy i łącznie zdobył na nim 27 goli.

Coś się jednak zablokowało we wrześniu 2021 roku. Wówczas pod wodzą Paulo Sousy Lewandowski strzelił w meczu przeciwko Albanii (4:1). Potem nasza reprezentacja grał na Narodowym jeszcze m.in. z Anglią, San Marino, Węgrami, Belgią, Holandią i Niemcami. Łącznie w tych spotkaniach zawodnik FC Barcelony spędził na boisku 471 minut. Futbolówki do siatki jednak nie skierował.

Licząc, że 35-latek ostatni raz strzelił gola w 12 minucie meczu z Albanią, to bez bramki na PGE Narodowym pozostaje już przez 549 minut. Mamy nadzieję, że ta fatalna seria zakończy się w czwartek, a nasz kapitan będzie mógł się cieszyć z trafienia przeciwko Wyspom Owczym. Przypomnijmy, że ten mecz wystartuje już około godziny 20:45.