Strona główna Piłka nożna Robert Lewandowski ponownie sklasyfikowany w prestiżowym zestawieniu!

Robert Lewandowski ponownie sklasyfikowany w prestiżowym zestawieniu!

0

Znana brytyjska gazeta ,,The Guardian” opublikowała prestiżowy ranking stu najlepszych piłkarzy świata. Na razie poznaliśmy tylko nazwiska z miejsc 11-100, bowiem najlepsza dziesiątka globu zostanie ogłoszona dopiero jutro. W tym zacnym zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć naszego reprezentanta, Roberta Lewandowskiego, który tym razem został sklasyfikowany na 30 miejscu. W porównaniu do poprzedniego roku, jest to spadek aż o 12 pozycji. Wówczas piłkarz Borussi Dortmund znajdował się na 18 miejscu.

Niestety, tym razem nie został w rankingu uwzględniony nasz reprezentacyjny obrońca, piłkarz Borussi Dortmund – Łukasz Piszczek, który w ubiegłym roku zajął 85 miejsce.

Zestawienie powstała po przeliczeniu 2920 głosów 73 wybranych ekspertów z 28 krajów. Wśród nich są:byli piłkarze (m.in.Gilberto Silva, Slaven Bilić), dziennikarze i korespondenci ,,The Guardian”. Każdy z ekspertów musiał wybrać 40 nazwisk w kolejności rankingowej. Głosy oddawano anonimowo, były to w zupełności subiektywne wybory.