Roma z problemami, ale wygrywa. Cały mecz Szczęsnego

2 maj 2016, 20:57

W spotkaniu kończącym 36. kolejke Serie A AS Roma pokonała na wyjeżdzie Genoę 3:2. Całe spotkanie w ekipie prowadzonej przez Luciano Spallettiego rozegrał Wojciech Szczęsny.

Mecz dużo lepiej rozpoczęli goście którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie za sprawą Mohameda Salaha. Jednak z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo. Siedem minut później do wyrównania doprowadził Tachtsidis. W pierwszej połowie wynik meczu już nie uległ zmianie i zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 1:1.

Druga część gry rozpoczeła się spokojnie. Bramkę ujrzeliśmy dopiero w 65. minucie kiedy to gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Pavoletti.

Goście nie zamierzali jednak się poddawać i najpierw w 77. minucie stan rywalizacji wyrównał Francesco Totti, a następnie trzy punkty przyjezdnym w 87. minucie zapewnił Stephan El Shaarawy.

AS Roma dzięki kompletowi punktów wciąż ma szansę na wicemistrzostwo kraju.