Ruch Chorzów walczy o Ligę Europy

17 lip 2014, 16:56

Dzisiaj o godzinie 18:00 do walki o Ligę Europy stanie Ruch Chorzów. Piłkarze ze Śląska podejmują FC Vaduz – klub z Lichtensteinu. 

41-krotny zdobywca pucharu Lichtensteinu jest jedyną profesjonalną drużyną w swoim kraju. Obecnie występuje w Szwajcarskiej superlidze (Odpowiednik Polskiej Ekstraklasy). FC Vaduz regularnie występuje w eliminacjach do Ligi Europy, natomiast przygoda tego “egzotycznego”, europejskiego klubu, zazwyczaj kończy się w II rundzie eliminacyjnej.

Trener Vaduz – Giorgio Contini, uważa, że faworytem jest Ruch, jednak dzięki dobrej grze obronnej są w stanie wywieźć z Polski korzystny wynik. Szwajcar podkreśla, że jego drużyna bardzo lubi grać ofensywną piłkę, i jeżeli będzie to możliwe, postara się to wykorzystać.

Jan Kocian mówi, że Ruch udowodni przewagę z papieru na boisku. Jego zespół od początku przejmie inicjatywę i postara się o korzystny wynik przed meczem rewanżowym.

Sztab Ruchu jak również sami piłkarze przestrzegają przed lekceważeniem rywali. Wszyscy są bojowo nastawieni i gotowi do stoczenia pierwszej walki o Ligę Europy.

Autor: Grzegorz Hetman

Podobne teksty

Komentarze

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA