Ruch uchronił się od kompromitacji

17 lip 2014, 20:21

Ruch Chorzów był bardzo bliski kompromitacji w swoim pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji ligi europejskiej. Podopieczni Jana Kociana po wielkich męczarniach wygrali w Gliwicach ze zdobywcą pucharu…Lichtensteinu- FC Vaduz 3:2.

Mecz rozgrywany w Gliwicach ze względu na nienadającą się do gry murawą w Chorzowie rozpoczął się najgorzej jak mógł. Już w 16. minucie sam na sam z Krzysztofem Kamińskim znalazł się Philipp Muntwiler, który na raty pokonał golkipera Niebieskich.

Na szczęście gospodarze szybko się otrząsnęli i już dwie minuty później ładnym strzałem popisał się weteran, Marek Zieńczuk pokonując bramkarza gości. Po kolejnych 3 minutach Ruch wyszedł na prowadzenie! Wrzutkę z rzutu wolnego, wykonywanego przez Zieńczuka wykorzystał Piotr Stawarczyk, jednak zarówno przy pierwszym jak i przy drugim golu lepiej mógł się zachować bramkarz FC Vaduz- Manuel Sutter.

W drugiej połowie minimalnie lepiej wyglądali “Niebiescy”, ale to goście strzelili bramkę. W 59. minucie Łukasz Surma niefortunnie wybijał piłkę po rzucie rożnym i strzelił Kamińskiemu bramkę samobójczą.

Przed kompromitacją uratował nas ponownie Stawarczyk, który wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Babiarza. Do końca spotkania już nie działo się zbyt wiele, a mecz zakończył się wynikiem 3:2. Jednego jesteśmy pewni. Rewanż w Vaduz na pewno nie będzie należał do najłatwiejszych…

Ruch Chorzów – FC Vaduz 3:2 (2:1)
0:1 – Muntwiler 16′
1:1 – Zieńczuk 18′
2:1 – Stawarczyk 20′
2:2 – Surma (sam.) 59′
3:2 – Stawarczyk 74′