Santos o urazach po meczu z Niemcami. “Musimy odpocząć”

Aktualizacja: 19 cze 2023, 01:08
17 cze 2023, 10:03

Biało-czerwoni po niełatwym spotkaniu wygrali 1:0 z Niemcami w pierwszym z dwóch czerwcowych meczów. Na pomeczowej konferencji Fernando Santos zdradził, że spotkanie to sporo koszotowało jego piłkarzy, a kilku z nich narzekało na urazy.

Polska wygrywa z Niemcami

Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo pod wodzą Fernando Santosa. W piątkowy wieczór biało-czerwoni wygrali 1:0 z Niemcami po golu Jakuba Kiwiora w spotkaniu, które było pożegnaniem Jakuba Błaszczykowskiego z kadrą. 37-latek przebywał na murawie do 17. minuty, kiedy to zmienił go Michał Skóraś.

Łącznie szansę w meczu z naszymi zachodnimi sąsiadami otrzymało łącznie 17 piłkarzy. Po przerwie na boisko nie wrócili już Robert Lewandowski i Sebastian Szymański, których zmienili Arkadiusz Milik i Karol Linetty. Jak się okazuje, starcie z Niemcami miało swoje konsekwencje.

Kilku piłkarzy narzekało na urazy

Na pomeczowej konferencji prasowej Fernando Santos przyznał, że mecz ten sporo kosztował jego podopiecznych. – Niektórzy piłkarze są mocno zmęczeni, będą musieli odpocząć. Jedna ze zmian w drugiej połowie nie była planowana. Ale niestety zawodnik był już zmęczony i nie mógł wrócić na boisko – powiedział.

Po piątkowym sparingu kilku piłkarzy narzekało na niegroźne urazy. Portugalczyk wskazał nazwisko jednego z takich zawodników. – Bereszyński i kilku innych piłkarzy skarżyło się na drobne urazy – dodał selekcjoner polskiej kadry.

Przed reprezentacją Polski teraz kilka dni przerwy, po których czeka ich trzecie spotkanie w eliminacjach do mistrzostw Europy. W najbliższy wtorek biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Mołdawią.

Piękne pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego. Polacy wygrywają z Niemcami w Warszawie!